CZ

Louisianský Leopardí pes - chovatelská stanice Langdal

Coursing

Aktivity které můžete se svým psem dělat není nikdy dost. Když jsme s Florou poprvé vyzkoušeli coursingový běh na setkání Leopardích psů, bylo nám hned jasné, že je to pro nás ta pravá disciplína. Coursingové závody u Flory dokonale probouzí její lovecké a kořistnické pudy.

První coursingové závody aneb jak jsme skládali licenční zkoušky 17.6.2007 v Janově u Litomyšle.

Abychom se mohli stát coursingovými závodníky, nezbývalo než podniknou dva základní kroky:

  1. Stát se členem organizace ČMKU - Jsme členy KCHMPP a Sdružení Moravskoslezského coursingu
  2. Splnit licenční zkoušku - Zaběhnou 1 x sólo běh pro prokázání zájmu o návnadu a 2 x společný běh

První krok jsme úspěšně zvládli. Zbývá splnit licenční zkoušky. První sólo běh a první společný běh jsme úspěšně absolvovali v bodovacím závodě "Zlatý střapec" v Janově u Litomyšle, pořádaný Českým coursingovým clubem. Při obou bězích Flora prokázala dostatečnou motivaci a chuť lovit střapec. V tomto případě byl páníček více nervózní než pes. Jakmile se dal střepec do pohybu, Florka věděla přesně co má dělat a když střapec na konci tratě dostihla, náležitě se do něj zakousla. Doufáme, že poslední společný licenční běh se nám podaří zaběhnout 23.6.2007 v Rudné pod Pradědem na závodech pořádaných Sdružením Moravskoslezského coursingu.

Coursing Litomyšl 17/05/07
více foteček zde..

 

 

Publikováno: 19.06.2007

xhtml-valid css-valid php-powered JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika  RavenKluk Design © 2007