CZ

Louisianský Leopardí pes - chovatelská stanice Langdal

Úvod

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Leopardích psů z Louisiany.

Věříme, že prostřednictvím našich stránek rozšíříte řady milovníků, majitelů a snad i chovatelů tohoto překrásného a ušlechtilého plemene Leopradího psa z Louisiany. 

  • CHS: LANGDAL
  • Kontaktní osoba: David LANG
  • Adresa: Za Rybníkem 63/2, 286 01 Čáslav
  • GSM: 777313805
  • Email: langal@seznam.cz

Novinky

Leopardům vládnou ženy | 06.10.2015 | 20:58
Ve dnech 2.-4.10.2015 jsme se zúčastnili 21. srazu leopardů v Podmitrově. Přijeli jsme tam hlavně do známého prostředí načerpat nové síly, kouknout, kdo jak vyrostl a co nového se naučil. Nejvíce nás zaujala soutěž pořádana Petrou Sádeckou, která zorganizovala 1. ročník Poháru Louissienských leopardích psů v poslušnosti. Soutěž rozhodoval pan Jan Boleslav delegovaný MSKS. K soutěži nastoupilo 14 psů, ze kterých by 6 splnilo podmínky pro složení zkoušky BH, podle které se soutěžilo. Vyhrála Sabina Hošková a druhé a třetí místo obsadila Ilona Borýsková se dvěma různými psy. My jsme skončili pátí. Bohužel to páníček Addrušce zkazil. Zapomněl, že při zpáteční chůzi se 10 kroků běži a 10 kroků jde velmi pomalu. Tím jsem nás připravil o lepší umístění. Nicméně se nám soutěž velmi líbila a většina leopardů prokázala velmi dobrý stupeň vycvičenosti.  Přidáváme pár fotek ze soutěže.

Výlet do Jihlavy | 14.09.2015 | 22:06
Ve dnech 12-13.9 2015 jsme se s Addruškou zúčastnili Mistrovství stopařů MSKS 2015 v Jihlavě. Bohužel se nám  výsledkově moc nedařilo, přesto jsme získali nové zkušenosti. Např. práce v extremním větru, mistráky se hodnotí daleko přísněji než zkoušky.., ale hlavně jsme se viděli se známými. Přikládám pár fotek. 

Hurááááá | 05.08.2015 | 14:47

Addruška se bodovým ziskem na zkoušce IPO FH ve Volenici zařadila mezi psy kvalifikované na výběrové soutěže na mistrovství ČR stopařů. V celkem šesti soutěžích bude závodit o postup  54 psů. Z každého závodu postupují přímo dva psi a zbytek do osumnácti,  bude určen dle nejvyššího bodového zisku na dalších místech. Nám byl určen závod v Hodoníně 17-18.10.2015. Seznam všech psů je na http://www.kynologie.cz/aktuality/startovni-zebricky-vs-stoparu-2015.htm       Dále jsme se přihlásili na stpařskou soutěž MSKS 12-13.9.2015 do Jihlavy, kde máme potrvzenou přihlášku. Taky bysme se chtěli zúčastni prvních leopardích závodů v poslušnosti podle zkoušky BH v Podmitrově na srazu leopardích psů 3.10. 2015. Vypadá to, že máme o zábavu na podzim postaráno :-D


Leopardi v Šafránkové mlýně | 21.06.2015 | 21:21

Víkend jsme strávili na Vrchovině, v mlýně na říčce Bobrůvce. Přijelo spoustu starých známých, ale i noví majitelé pardů. Přes den se psama, večer u pivečka,  případně něčeho ostřejšího. My jsme si samozřejmě šlápli nějaké stopičky. V sobotu byl výsledek žalostný, ale v neděli se nám dařilo. Stopa byla slušná, ale hlavně jsme zkoušeli trpělivost na předmětu a tady jsme se výrazně zlepšili :-) Přikládáme pár fotek i z  klubové výstavy.


Zkoušky IPO v Čáslavi | 15.06.2015 | 21:25
V sobotu 13.62015 za nelidského vedra probíhaly v ZKO Čáslav zkoušky podle Mezinárodního zkušebního řádu. Zkoušky doma, (nikam se nemusí jezdit) to se musí využít. Rozhodčího dělal Jan Nekvapil a kladeče Karel Krupička. Flo jsem přihlásil na FH1 a Addru na FH2(obě stopařské, tříhodinové zkoušky). Hlavní důvod byl vyzkoušet si nový model přípravy na zkoušku nebo závod. První šla na stopu Flo, ta už skora dva roky neskládala žádnou zkoušku. Z nášlapu zahájila váhavě, ale postupně se zlepšovala a za prvním lomem už to bylo dobré. Bohužel v další části stopy buď nasála mravence do nosu nebo dostala žihadlo. Vyskočla do výšky a přiběhla ke mně a začala třít čenich o zem. Ještě se mi ji podařilo znovu uvést na stopu, ale po chvíli bylo jasné, že nedojdeme. Přesto byla odměněna jako kdyby došla celou stopu. Po ní šla hned Addra, ta zkušeně nasumovala na nášlapu a stejnoměrným tempem vyrazila. Bohužel naše nemoc poslední doby, první předmět přešla bez povšimnutí. První lom byl ostrý, ale pořádně, přesto byl vypracován úplně čistě, stejně jako druhý. Na oblouku se dostala na krátký úsek cca půl metru mimo stopu. Dále pak už jen s drobnou chybkou na předposledním lomu. Křížení jsem vůbec nezaznamenal, dle rozhodčího bylo na druhém a třetím úseku. Celkový výsledek byl zatím na této zkoušce náš nejlepší a to 90 bodů. V těchto podmínkách jsem byl s výkonem opravdu spokojený. Celkovou pohodičku vystihují fotky z čekání na vyhodnocení. Přikládám 2 fotky.

IPO-FH ve Volenici | 11.05.2015 | 22:33
9-10.5 2015 Jsme se zúčastnili zkoušky IPO-FH ve Volenici v prostorách Dog center Ajax u Radka Šmatláka. Supr atmosféra, dobré terény a ze stopařského pohledu idealni počasí, to byly předpoklady pro skvělé výsledky. Nejlépe se to povedlo Láďovi Pánkovi 97 + 92 bodů, blahopřejem. Nám se taky podařilo zkoušku složit, i když bohužel ne s tak skvělým výsledkem. Zato jsme potkali spoustu lidiček,  s kterými jsme se viděli v Novém Malíně a oba večery si řádně užili. Nejvíc musím poděkovat Radkovi Šmatlákovi, který se všeho ujal, celé zkoušky zorganizoval a navíc sám šlapal stopy. V tom mu pomáhal i Jirka Štětka a Lenka Tomková, která všechny stopy křížila. I pro nás tu bylo něco nového, ráno jsem našlapal 2 zkušební stopy pro další zkouškaře, pak jsem jel sebrat svoji šlápnutou Láďou Pánkem a následně zkontrolovat zakřížení  mnou našlápnutých  stop s následným vypracováním. Podmínky pro udělení zkoušky se však podařilo splnit na mnou připravených stopách pouze Pavle Novákové, bohužel druhý pejsek sešel na křízení. Přikládám pár fotek z nástupu :-D

19. ročník Stopařského přeboru v Novém Malíně. | 28.04.2015 | 21:56
Sobotu a neděli jsem prožili na cvičáku v Novém Malíně, kde Ráďa Morávek organizoval již 19. ročník Stopařského přeboru. Áďďa se zúčastnila v kategorii B, dvě stopy 600 a 1000 kroků dlouhé a 2 a 1 hodinu staré. Ze 23 psů, kteří nastoupili skončila Addruška na skvělém 5. místě se 179 body (85+94 bodů), kterých jsme měli stejný počet jako 4. místo a na třetí jsme ztráceli jen 3 a na druhé 6 bodů. Máme spoustu nových přátel a já zase vidím trochu víc do duše leoparda. Flo nezávodila, ale v sobotu si sebrala záložní stopu. Ve 13,30, v 25 stupních celsia a v členitém terénu. Kladeč, který stopu položil, hodnotil Florčin výkon v oblasti nad 90 bodů . Možná, že k tomu přispělo to, že jsem byl úplně klidný, protože o nic nešlo. Přesto mi Flo ukázala, že prostě umí. Největší radost mi udělalo, že jsem se potkal s lidma, kteří jsou stejně ujetí jako my. Už se těšíme na příští rok. Tímto děkuji Ráďovi, členům ZKO Nový Malín a PČR, kteří nesli na svých bedrech zátěž organizace tohoto závodu: rozhodčím, kladečům, vedoucím stop, ale i kuchařům, výčepnímu a hudebníkům, kteří zahráli vše na co jsme jen pomysleli. DÍKY. Přikládám pár fotek.

4. ročník Beskydského stopařského speciálu | 18.04.2015 | 15:43

11.-12.4.2015 jsme se zúčasnili 4. ročníku BSS v nádherném prostření Moravskoslezských Beskyd, ve Frýdlantu nad Ostravicí. Přiznáme se, že jsme tam jeli se smíšenými pocity a naším cílem bylo neskončit poslední. Terény měly být tráva a hlína, případně malé osení. Bohužel kotrmelec počasí způsobil, že ještě týden před zahájením závodu, byla na všech terénech souvislá sněhová pokrývka. Přes tuhle svízelnou situaci pořadatelé udrželi pevné nervy a závod nezrušili, ale museli změnit povrch a oba dny se šla tráva. Zdálo by se to být výhodou, ale tato tráva nebyla nejlehčí terén. Nám se dařilo především první den, kdy jsme vybojovali dělené 4. miísto. Druhý den jsme již nepodali tak dobrý výkon, ale nakonec jsme se umístili na skvělém 6. místě, které považujeme zatím za náš nevětší úspěch ve stopařině. Zde přikládám výsledky závodu. Za skvělý závod a příjemné a přátelské prostředí musíme poděkovat organizátorům ze ZKO Frýdlant nad Ostravicí, kladečům a rozhodčím, kteří se sjeli z celé republiky, aby jsme mohli změřit své síly. Hlavně však vedoucímu závodu Zbyňkovi Novákovi, který prokázal nejen organizační schopnosti, ale i svůj cit pro stopařinu, se kterým nám umožnil si změřit své síly. Zbynďo DĚKUJEM!!! My jsme samozřejmě navázali nové přátelství a už se těšíme na další ročník. Přikládáme pár fotek.


Návštěva u Lukyho  | 28.03.2015 | 21:46
Po nezbytné ranní stopičce jsme odpoledne vyrazili na kukandu za Lukášem, Zonkou a štěndama. Musím říct, že to byl mazec. Chvíli živě klubko a během minuty pravidelně oddechující hromádka tělíček a tak stále dokola :-) Přidáváme pár fotek, které jsme udělali.

Štěnda jsou na světě | 08.03.2015 | 12:07

V úterý v noci se Zónce narodilo 10 štěňátek, z toho 2 kluci a 8 holčiček. Přejeme jim do života hodně štěstí a zdraví, milující a milované páníčky. Přikládáme pár fotek. Více se dovíte na adrese http://www.leopardi-pes.cz/.  My ale taky nezahálíme, máme už potvrzené přihlášky na Stopařský přebor v Novém Malíně, Beskydský stopařský speciál a v květnu bysme chtěli na IPO FH do Volenic. Do té doby musíme zlepšit stopování na hlíně a malinkém osení, to jsou zatím naše největší slabiny, tráva a větší osení nám jdou :-)

 


První Předchozí  2/18  Další Poslední

xhtml-valid css-valid php-powered JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika  RavenKluk Design © 2007